Aplikácie, ktoré môžu zachrániť život

Mnohí z nás sa už ocitli v situácií, kedy niekto v našom okolí potreboval prvú pomoc. Nie vždy však vieme, ako na to. Poskytnutie prvej pomoci môže zachrániť život, preto je potrebné vedieť, ako pri nej postupovať.

Kroky a opatrenia, ktoré vykonáme ako laici, nenahradia zásah a ošetrenie záchranárov, ale môžu dopomôcť k záchrane života, preto je nevyhnutné ich poskytnúť ešte pred príchodom záchrannej služby. Ako teda správne reagovať pri krvácaní, epileptickom záchvate, dusení, šoku, zlomeninách a popáleninách, ale aj infarkte, mozgovej príhode alebo autonehodách? Na tieto a mnohé ďalšie otázky nám môžu dať odpovede rôzne aplikácie a platformy.

Odporúčania, kde hľadať potrebné informácie o poskytovaní prvej pomoci nájdete v pôvodnom článku od Vĺčata.sk.

V dnešnej dobe sa však rovnako dôležité ako to fyzické zdravie javí aj to duševné. Prvú pomoc v psychickej núdzi, či nepohode poskytujú napríklad aj pracovníci na www.krizovalinkapomoci.sk. Vznik Krízovej linky pomoci podporila Nadácia Orange a Orange. Viac informácií nájdete aj tu.

 

Zdieľajte tento článok

Odporúčania a celý článok nájdete na

Odporúčané články

10 zásad pre dobré „technologické rodičovstvo“
Rodičia aj deti trávia na internete v dnešnej dobe pomerne veľa času. Naučte svoje deti objavovať internet bezpečne a osvojte si spoločne 10 zásad pre dobré technologické rodičovstvo.
Hrajte sa spolu s deťmi

Kooperatívne hry, ktoré môže hrať rodič s dieťaťom.

Deti na sociálnych sieťach – odporúčania pre rodičov

8 odporúčaní pre rodičov, ktorí púšťajú deti na sociálne siete.