Ako zvládnuť dištančné vzdelávanie?

Mimoriadna pandemická situácia nás všetkých ovplyvnila viac ako sme si vôbec dokázali predstaviť. Okrem iného aj tým, že vzdelávanie na mnohých školách prešlo zo da na deň do online prostredia.

Žiaci v krátkom okamihu prišli o možnosť byť v dennom kontakte so svojimi učiteľmi, zamestnancami školy, spolužiakmi a priateľmi. Obmedzila sa im možnosť vzdelávať sa vo svojich laviciach, ale najmä prišli o chvíle, v ktorých sa prirodzene formujú sociálne vzťahy. Rodičom sa svet pretočil hore nohami. Svoju prácu si odniesli domov a očakával sa od nich minimálne podobný pracovný výkon ako v zamestnaní. Napriek tomu museli na seba navyše prevziať aj kontrolu školských povinností ich detí pri ich online vzdelávaní. Učitelia sa ocitli zoči voči novým výzvam, novému prostrediu a spôsobu práce, radikálne odišnému od zabehnutého fungovania.

Uvedomujúc si, že táto situácia nie je ľahká pre nikoho z nich, pripravilo IPčko odporúčania, ako zvládnuť dištančné online vzdelávanie a užitočné informácie, ktoré sa týkajú používaných aplikácií, online bezpečnosti, etiky online vyučovania, ale aj návrhov, čo môžete urobiť pre seba VY – učiteľ, žiak a rodič.

Viac tipov a rád nádjete v pôvodnom článku na stránke občianskeho združenia IPčko.

 

 

Zdieľajte tento článok

Celý článok nájdete na

Odporúčané články

10 zásad pre dobré „technologické rodičovstvo“
Rodičia aj deti trávia na internete v dnešnej dobe pomerne veľa času. Naučte svoje deti objavovať internet bezpečne a osvojte si spoločne 10 zásad pre dobré technologické rodičovstvo.
Hrajte sa spolu s deťmi

Kooperatívne hry, ktoré môže hrať rodič s dieťaťom.

Deti na sociálnych sieťach – odporúčania pre rodičov

8 odporúčaní pre rodičov, ktorí púšťajú deti na sociálne siete.