Zacvičme si doma s deťmi

Vybiť energiu alebo spevniť telo sa dá jednoducho aj z pohodlia vášho domova. A to dokonca tak, aby to bavilo aj vás aj vaše deti.

Niekoľko rád nájdete v článku Kataríny Akáčovej na stránke vĺčatá.sk.

Dozviete sa, že jóga je tým pravým cvičením, ak si chcete poriadne ponaťahovať celé telo. Upokojuje, zlepšuje schopnosť sústrediť sa a pomáha aj pri správnom držaní tela. Kreatívne pohybové hry sú zasa kombináciou cvičenia s vlastným telom, gymnastiky, kontaktnej improvizácie, akrobacie a tanca. Sú plné cvikov, kde sa spolu s deťmi budete plaziť, loziť, preliezať, gúľať či odvaľovať. Niekedy postačí aj cvičenie s vlastnou váhou a spevníte tak svaly stredného tela, rúk, nôh aj chrbta. Tento typ tréningu zaujme zasa skôr staršie deti. A napokon aj obyčajná naháňačka nemusí byť len detskou zábavkou, ale i skvelým tréningom pre celú rodinu.

K tomu dostanete niekoľko zaujímavých tipov, kde hľadať inšpiráciu a aké spoločenské hry vám s tým pomôžu.

Skúste si do dennej rutiny nakombinovať malý tréning. Či už si budete umývať zuby v drepe, dáte si len tak 10 klikov, alebo pred spaním zopár pozícií z jógy. Pohyb a cvičenie vám pomôžu ostať vo fyzickej a psychickej pohode.

Celý pôvodný článok nájdete na stránke vĺčatá.sk.

Zdieľajte tento článok

Celý článok nájdete na

Odporúčané články

10 zásad pre dobré „technologické rodičovstvo“
Rodičia aj deti trávia na internete v dnešnej dobe pomerne veľa času. Naučte svoje deti objavovať internet bezpečne a osvojte si spoločne 10 zásad pre dobré technologické rodičovstvo.
Hrajte sa spolu s deťmi

Kooperatívne hry, ktoré môže hrať rodič s dieťaťom.

Deti na sociálnych sieťach – odporúčania pre rodičov

8 odporúčaní pre rodičov, ktorí púšťajú deti na sociálne siete.