Oliver a Líza – Komiksy pre deti

Prečítajte si naše príbehy spolu so svojím dieťaťom a zistite kto sme.

Líza

Líza je úplne obyčajné dievča. Vyrástla na sídlisku a má mladšiu sestru. Rada chodí do školy, pretože sa každý deň dozvie niečo nové. Je bystrá, ide jej to v triede a aj mimo nej. Má rada pekné veci, rada nakupuje a s obľubou sa hrá so svojimi kamarátkami zo sídliska aj školy. Má však iba jedného najlepšieho kamaráta, Olivera, s ktorým sú nerozlučná dvojka.

Musí mu síce veľa vecí vysvetľovať a dávať naňho pozor, jej to však vôbec neprekáža, rada sa oňho stará. Nikdy ho nenechá v štichu a vytiahne ho z každej šlamastiky.

 

Oliver

Je veľké šidlo. Je vždy tam, kde sa niečo zomelie. Je šikovný, no nie vždy sa mu chce vstávať do školy a robiť si domáce úlohy. Radšej si zapne počítač, chatuje, hrá hry a nepretržite sa zabáva so svojím mobilom.

Rád vymýšľa rôzne nové veci, no nanešťastie sa vždy namočí do nejakého problému. Má však najlepšiu kamarátku Lízu, ktorá je vždy v správny čas na správnom mieste, aby mu pomohla. Vďačí jej za veľa a snaží sa ju poslúchnuť, no nie vždy sa mu to podarí.

Zdieľajte tento článok

Stiahnite si komiksy ako .pdf

Odporúčané články

10 zásad pre dobré „technologické rodičovstvo“
Rodičia aj deti trávia na internete v dnešnej dobe pomerne veľa času. Naučte svoje deti objavovať internet bezpečne a osvojte si spoločne 10 zásad pre dobré technologické rodičovstvo.
Hrajte sa spolu s deťmi

Kooperatívne hry, ktoré môže hrať rodič s dieťaťom.

Deti na sociálnych sieťach – odporúčania pre rodičov

8 odporúčaní pre rodičov, ktorí púšťajú deti na sociálne siete.