Som rodič a čo s tým?

Bezpečné používanie digitálnych medií je v Orangei dlhodobo jednou z prioritných tém. Už viac ako 10 rokov v tejto oblasti šíri osvetu a realizuje viaceré informačno-vzdelávacie aktivity. Aktuálne sme podporili aj 2. pokračovanie knihy psychologičky Márie Tóthovej Šimčákovej Som rodič a čo s tým?, ktorá sa venuje aj tejto problematike.

Práve známa psychologička Mária Tóthová Šimčáková, ktorá v týchto dňoch krstí druhé pokračovanie knihy Som rodič a čo s tým? je aj odbornou garantkou nášho program pod názvom Deti na nete. Keďže problematike zodpovedného používania internetu a poukazovania na možné riziká virtuálnej komunikácie sa  venujeme už od roku 2006, rozhodli sme sa stať aj partnerom pokračovania spomínaného knižného titulu.

„Ochrana detí pred možnými rizikami online sveta, ako je napríklad kyberšikanovanie, závislosť od internetu, anonymita virtuálneho priestoru či nevhodný obsah sú veľmi závažné témy ako pre rodičov, tak aj pre celú spoločnosť. Preto sú v centre pozornosti aj v Orangei. Vítame, keď sa o tejto téme diskutuje a keď sa na tieto riziká modernej doby upozorňuje aj v širších súvislostiach,“ povedala na krste knihy Andrea Ungvölgyi z Orangeu, špecialistka pre zodpovedné podnikanie.

V rámci programu Deti na nete realizujeme dlhodobo viaceré vzdelávacie aktivity, akými sú napríklad obľúbené bezplatné workshopy pre pedagógov aj rodičov, tematické prednášky v školách či táto naša webová stránka www.detinanete.sk.

Zdieľajte tento článok

Odporúčané články

10 zásad pre dobré „technologické rodičovstvo“
Rodičia aj deti trávia na internete v dnešnej dobe pomerne veľa času. Naučte svoje deti objavovať internet bezpečne a osvojte si spoločne 10 zásad pre dobré technologické rodičovstvo.
Hrajte sa spolu s deťmi

Kooperatívne hry, ktoré môže hrať rodič s dieťaťom.

Deti na sociálnych sieťach – odporúčania pre rodičov

8 odporúčaní pre rodičov, ktorí púšťajú deti na sociálne siete.